mgr Paulina Szymczak - Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk
O swojej pracy: Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń odżywiania i ich powikłań. Pracuję nad procesem zmiany nawyków żywieniowych, ale także redukcją stanów zapalnych, emocjami i postrzeganiem obrazu ciała. Wierzę, że w każdym znajduje się głęboko ukryta motywacja, której odkrycie może pomóc osiągnąć równowagę i pełne zdrowie.
Autorka e-booków o tematyce prozdrowotnej oraz szkoleniowiec kursów online i warsztatów stacjonarnych. Holistycznie działająca magister dietetyki klinicznej i psychodietetyczka oraz autorka metody przeciwzapalnej, dzięki której wyleczyła już ponad 5000 pacjentek z zaburzeń odżywiania i ich powikłań redukując powstałe w trakcie choroby stany zapalne!
Dzięki ogromnej empatii oraz zastosowaniu autorskiej metody łączącej dialog motywujący oraz autorski model żywienia przeciwzapalnego jestem specjalistką w leczeniu zaburzeń odżywiania i ich powikłań.
Na co dzień wspieram osoby z nadwagą, otyłością, zaburzoną relacją z jedzeniem oraz nadwagą i ich powikłaniami tj. refluks, problemy jelitowe oraz hormonalne. Szczególnie bliskie i znane są mi m.in.: kompulsywne zachowania żywieniowe i zajadanie emocji czy stresu oraz szeroko pojęte zaburzenia odżywiania tj. anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się czy pregoreksja.
Działając przeciwzapalnie i mobilizując żywieniowo mikrobiotę do odpowiedniej pracy obserwuję rewelacyjne rezultaty. W końcu jelita to nasz drugi mózg!
Moją zawodową pasją stało się pomaganie w poszukiwaniu metod podnoszących jakość życia osób z zaburzoną relacją z jedzeniem, kompulsywnymi zachowaniami żywieniowymi, zaburzonym obrazem ciała czy komplikacjami zdrowotnymi, które są ich następstwem.
Wykształcenie
- Magister Dietetyk kliniczny - Warszawska Uczelnia Medyczna
- Technik żywienia i usług gastronomicznych - ZSG poznańska w Warszawie
- Technik kucharz - ZSG poznańska w Warszawie
Certyfikaty
- Psychodietetyka w Praktyce - Wydany przez MEN (Ministra edukacji narodowej)
- Dietoterapia zaburzeń płodności i profilaktyka
- Dietoterapia: Hormony
- Skuteczne odchudzanie okiem dietetyka sportowego
- Białko wegańskie vs zwierzęce
- Nadwaga i otyłość dzieci i młodzieży – wyzwanie terapeutyczne
- Dietoterapia pacjenta SIBO od A do Z
- Kompozycja diety w terapii hormonalnej
Prace naukowe
- Anoreksja wśród mężczyzn - projekt diety
- Wpływ mediów społecznościowych na zachowania żywieniowe, obraz ciała i świadomość żywieniową
Opinie